هفت منزل

اخیراً وب‌سایتی رو شناختم به نام هفت منزل که به دانشجویان ایرانی که ساکن کانادا هستن برای پیدا کردن خونه کمک می‌کنه. شبیه kijiji هستش و به صورت ad-based کار می‌کنه؛ یعنی مثلاً اگه کسی می‌خواد بره مسافرت و یه مدت خونه‌اش خالیه می‌آد یه ad می‌ذاره اونجا و مشخصات خونه رو می‌گه و آدمی که دنبال خونه می‌گرده از طریق این وب‌سایت ایشون رو پیدا می‌کنه و باهاش تماس می‌گیره.
به نظر من این ایده بسیار خوبی هستش و می‌تونه خیلی مفید باشه به خصوص برای کسانی که تازه دارن از ایران می‌آن و باید هر چه زود‌تر جایی برای اسکان پیدا کنن. امیدوارم که گردانندگان وب‌سایت در نگهداری و افزایش کیفیت آن بکوشند و مشتریان وب‌سایت هم با صداقت و درستی ازش استفاده کنن و اعتمادی که بین دانشجویان ایرانی وجود داره روزافزون بشه.
http://7manzel.com
در قسمت «درباره ما» این وب‌سایت چنین آمده است:
"یکی از مهم‌ترین نیازهای مهاجران و دانشجویانی که کانادا را برای زندگی و تحصیل انتخاب می‌کنند، یافتن مکانی مناسب برای اسکان (موقت) می‌باشد. هزینهٔ اجاره، آشنا نبودن به قوانین، نداشتن اطلاعات درباره مناطق مناسب در شهر مورد نظر و مشکلات یافتن هم‌خانه مناسب برای دانشجویان از جمله مهم‌ترین دغدغه‌های ایرانیان در اولین هفته‌های ورود به کانادا می‌باشد.
با توجه به موارد گفته شده نیاز به وب‌سایتی جامع به منظور برقراری ارتباط بین ایرانیان ساکن کانادا برای رفع نیازهای فوق احساس می‌شد. وب سایت هفت منزل برای پر کردن این خلا راه اندازی شده است. هفت منزل تلاش می‌کند پلی ارتباطی‌ بین ایرانیان ساکن کانادا به منظور یافتنِ مکانی مناسب برای اسکان ‌باشد.
برخی‌ از امکانات هفت منزل به شرح زیر می‌باشد:
- ثبت رایگان آگهی برای اجاره کردن/دادن خانه
- فراهم کردن فضایی مناسب برای پیدا کردن هم‌خانه
- تسهیل یافتن خانه یا اتاق برای اسکان موقت"

/ 0 نظر / 18 بازدید